BOYAHANE

Loading...

kaliteli üretim

1997 yılında dinamik ekibiyle üretime başlayan boyama tesisi %100 pamuk, %100 polyester, %100 viskon ve karışımlı elyaflardan yapılmış her türlü kumaşı müşteri istekleri doğrultusunda boyamaktadır.25 kg’dan 1200 kg kadar farklı kapasitelere sahip geniş makine parkuruyla günlük 22 ton kumaş üretmektedir. Ayrıca gerek üretim kalitesini yükseltmek, gerekse çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla işletmemizde tam otomatik kimyasal dağıtım sistemi bulunmaktadır. Böylece tüm makinelerimize kimyasallar otomatik olarak dozajlanmaktadır. Buna ilaveten tüm boya makineleri merkezi bilgisayar sistemi (TELESKOP) aracılığıyla her an izlenip kontrol edilmektedir. Ayrıca işletmemizdeki tüm partiler talep edilen özelliklerin belirtildiği ve gerçekleşen üretim aşamalarıyla kalite okeylerinin işlendiği refakatçi kartıyla yürütülmektedir.

Artan numune ve koleksiyon taleplerini göz önünde bulundurarak çok sayıda numune boyama makineleri ön plana çıkarılmıştır. En iyi kalitede boyar madde ve kimyasal maddelerin kullanımıyla ön-terbiye, boya bölümleri yüksek kalitede örme kumaşlar üretmektedir.

Ayrıca ALTEKS BOYA’da üretilen ürünlerin hiçbirinin insan sağlığına zararlı kanserojen madde içermediği Uluslararası OEKO-TEX Standart 100 Sertifikası ile belgelenmiştir.

Çalışanlarının iş sağlığı, güvenliği ve çevreye olan duyarlılığı ön planda olan ALTEKS BOYA, bünyesinde bulundurduğu ısı geri kazanım sistemi aracılığıyla sıcak atık sudan ısı kazanımı sağlayarak işletme üretim verimliliğini artırmıştır. Ayrıca karbon salınımını azaltarak, küresel çevre problemine duyarlı bir işletme haline gelmiştir.