LABARATUARLARIMIZ

KİMYA LABARATUARI

Kimya laboratuvarımız, müşterilerimizin talep ettiği tüm renk çalışmalarını, maksimum hassasiyetle, minimum sürede müşteriye sunmaktadır.Teknolojik alt yapıya çok önem veren firmamızda en son model olan X-RITE Color eye Spectrophotometer renk ölçüm sistemi ile renk değerlendirmesi yapılmaktadır.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden kimya laboratuvarımızda otomatik boya pipetleme sistemi olan TECHNORAMA kullanılmaktadır. Böylece laboratuarımız renk çalişmalarında iş verimliliğini artırarak en iyi sonuca en kısa sürede ulaşmaktadır.

Ayrıca BENEKS marka numune yıkama makinası ile laboratuar renk çalışmalarında otomasyonu sağlamış, yıkama aşamasını da standart hale getirmiştir.

Renk çalişmaları, karanlık odada( ATAÇ marka ) ışık kabinininde incelenerek değerlendirme yapılmaktadır.

Firmamızın yenilikçi politikası gereği, katıldığımız fuarlarda sergilemek ve müşterilerimize sunmak için her yıl kumaş kartela koleksiyonu hazırlanmaktadır.

Ayrıca partiler arası renk tekrarlana bilirliğini kontrol altında tutmak amacıyla işletmemizde üretilen tüm partilerin kumaş numuneleri ve boya reçeteleri arşivlenerek 2 yıl süresince saklanır.

FİZİK LABARATUARIMIZ

Kalite kontrol amaçlı fiziksel test laboratuvarında uygulanan testler, üretimdeki her partiye uygulanmaktadır. Fizik laboratuvarı bünyesinde yapılan testler:

• Yıkama haslığı

• Yıkama sonrası boyut değişimi

• Yıkama sonrası görünüm

• Yıkama sonrası dönme

• Çekmezlik

• Gramaj

• En

İşletmemizde her üretim partisinin testi büyük özenle yapılmakta ve uluslar arası standartlarda ve müşteri istekleri doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Kaliteyi kontrol altında tutmak amacıyla tüm test sonuçları arşivlenir ve 6 ay süresince bekletilir.