HAKKIMIZDA

1996 yılında bir aile şirketi olarak kurulan ALTEKS BOYA bugün iplik, örme kumaş, boya ve  apre işlemlerini yapabilen entegre bir yapıya sahiptir. Kurulduğu ilk günden beri kalite ilkelerinden taviz vermeyen ALTEKS BOYA 600 ton/ay kumaş üretim kapasitesiyle, ham ve boyalı, tüp ve açık en, her türlü  örme kumaşı yüksek kalite standartları ve etik değerlerle sunmaktadır. ALTEKS BOYA müşteri odaklı organizasyonu ile üretiminin yarısını doğrudan dünya pazarlarına ihraç etmektedir.

ALTEKS BOYA’nın iplik, örgü kumaş, boyahane, baskı ve apre bölümlerinde çalışan 400 kişilik dinamik kadrosu vardır. Çalışanları, müşterileri, tedarikçileri ve sosyal çevresiyle, başarılı bir şirket kimliği oluşturmayı başaran ALTEKS BOYA, kurulduğu 1996 yılından bu yana emin adımlarla büyümüştür.

  • 2001 yılında aylık 600 ton kapasiteli, 57 adet yuvarlak örgü makinasını içeren örgü işletmesi kurulmuştur.
  • 2007 yılında aylık 360 ton open end iplik üretim kapasitesine sahip ALKAPLAR İPLİK OPEN END TESİSİ faaliyete geçmiştir.
  • 2010 yılında  ihracat ağını genişletmek amacıyla Romanya'nın başkenti Bükreş'te yurt dışı satış ofisi ALTEKS TRICOT açılmıştır.
  • 2013 yılında 15200 iğ kapasiteli, penye ve penye compact ipliklerini, yabancı elyaf ve polipropilen kalite kontrollü olarak üreten ALKAPLAR İPLİK PENYE COMPACT TESİSİ faaliyete geçmiştir.  


Ayrıca ALTEKS BOYA'nın ürettiği ürünlerin hiçbirinin insan sağlıgına zararlı kanserojen madde içermediği Uluslararası OEKO-TEX Standart 100 Sertifikası ile belgelenmiştir.

Çalışanlarına ve çevreye duyarlı bir işletme olan ALTEKS BOYA bünyesinde bulundurduğu ısı geri kazanım sistemi sayesinde, sıcak atık sudan ısı kazanımı aracılığıyla, karbon salınımını azaltarak küresel çevre problemine duyarlı bir işletme haline gelmiştir. Buna ilaveten kendi bünyesinde bulundurduğu fiziksel ve biyolojik arıtma tesisi sayesinde işletmede oluşan atık suyu çevreye tamamen zararsız hale getirmiştir. Ayrıca işletmenin ihtiyacı olan buhar ve ısının üretimi sonrasında çevre için ideal baca gazı emisyon değerlerini sağlamak için gerekli tüm yatırımları yaparak istenen değerleri sağlamıştır. Böylece ALTEKS BOYA doğayla dost üretim yapar.

2011 yılında ALTEKS BOYA tekstil sektörü haricinde, enerji sektörüne de yatırım  hedefleyerek 6 adet Hidroelektrik Santrali Projesi planlamıştır.

Zorlu rekabet şartlarına uyum sağlayacak şekilde gelişmeleri yakından takip eden ALTEKS BOYA, sektöründe önde gelen isimlerden olmayı başarmıştır.