KİMYA Laboratuarımız

Kimya laboratuarımız, müşterilerimizin talep ettiği  tüm renk çalışmalarını, maksimum hassasiyetle,  minimum  sürede müşteriye sunmaktadır.Teknolojik alt yapıya  çok önem veren firmamızda en   son model  olan  X-RITE Color eye Spectrophotometer  renk ölçüm sistemi ile renk değerlendirmesi yapılmaktadır.

 

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden kimya laboratuarımızda otomatik  boya pipetleme sistemi olan TECHNORAMA kullanılmaktadır. Böylece laboratuarımız renk çalişmalarında iş verimliliğini artırarak en iyi sonuca en kısa sürede ulaşmaktadır.


Ayrıca    BENEKS   marka   numune   yıkama makinası ile laboratuar renk çalışmalarında   otomasyonu sağlamış, yıkama aşamasını da  standart hale getirmiştir.

 Renk çalişmaları, karanlık  odada ( ATAÇ  marka ) ışık   kabinininde   incelenerek  değerlendirme  yapılmaktadır.

 

Firmamızın yenilikçi  politikası  gereği, katıldığımız fuarlarda sergilemek ve müşterilerimize sunmak için  her yıl  kumaş kartela koleksiyonu hazırlanmaktadır.

Ayrıca partiler arası renk tekrarlanabilirliğini kontrol altında tutmak amacıyla işletmemizde üretilen tüm partilerin kumaş numuneleri ve boya reçeteleri arşivlenerek 2 yıl süresince saklanır.